ZAPROSZENIE NA BEZPŁATNE SPOTKANIE SZKOLENIOWE ON-LINE: “WAPNOWANIE- GLEBA I PLONY NATURALNIE LEPSZE”

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na bezpłatne spotkanie szkoleniowe on-line pt.”Wapnowanie- gleba i plony naturalnie lepsze”, które w tym roku odbędzie się w formule on-line w dniu 22 czerwca 2021 r. Nie spotkamy się osobiście, ale bynajmniej nie zabraknie interakcji. Każdy uczestnik będzie miął możliwość dołączenia do dyskusji i zadawania pytać naszym prelegentom.

Wapnowanie gleb to jeden z ważniejszych lecz często pomijanych zabiegów agrotechnicznych. Mimo, że znana jest dobroczynna rola wapienia, to nadal polskie gleby w przewadze odznaczają się za niskim odczynem. Oznacza to, że powinniśmy  wykorzystać każdy moment na wysiew nawozu wapiennego.  Wapnowanie istotnie wpływa na właściwości fizyczne i chemiczne gleby, a także zwiększa przyswajalność składników pokarmowych przez rośliny oraz istotnie wpływa na ograniczenie suszy.

Spotkanie poświęcone będzie wpływowi wapnowania na budowę próchnicy i zachowanie żyzności gleb. Wykład wygłosi prof. Stanisław Pietr z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Porozmawiamy również na  temat wapnowania na słomę- jak poprawnie je wykonać, dlaczego jest tak istotne? Naszym gościem będzie również Andrzej Gmiąt, Kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Brzesku, którego wykład dedykowany będzie systemom rozwoju rolnictwa europejskiego w XXI wieku, zgodnym z obowiązującym Europejskim Zielonym Ładem.

Szkolenie jest bezpłatne i skierowane do środowiska rolniczego oraz wszystkich chętnych zainteresowanych tematyką spotkania.

Wszelkie informacje na temat wydarzenia znajdują się na stronie internetowej : https://www.czatkowice.pl/aktualnosci/2021/06/szkolenie-wapnowanie

Do pobrania: