Gmina Wietrzychowice
https://wietrzychowice.pl/narodowe-czytanie-nowel-polskich-w-gminie-wietrzychowice/
Export date: Mon Oct 18 13:06:56 2021 / +0000 GMT

Narodowe Czytanie „Nowel polskich” w gminie Wietrzychowice
Już po raz czwarty z inicjatywy dyrektor GBP w Wietrzychowicach i ZSP w Wietrzychowicach oraz wsparciu wójta gminy p. Tomasza Banka mieszkańcy gminy mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowej akcji propagującej czytelnictwo i klasykę literatury polskiej – Narodowym Czytaniu. Na ósmą edycję para prezydencka – Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda – wybrała osiem lektur, które, jak zaznaczył prezydent w specjalnie wystosowanym na tę okazję liście, uczą szlachetności, solidarności, wrażliwości na ludzką krzywdę oraz pielęgnują pamięć o naszej historii.

Zebrani, w sobotnie przedpołudnie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wietrzychowicach, uczniowie, ich rodzice i bliscy, nauczyciele, dyrektor SP w Wietrzychowicach Jadwiga Łucarz oraz dyrektor GBP w Wietrzychowicach Halina Kozłowska wspólnie przeczytali dwie spośród zaproponowanych nowel: „Sachem” Henryka Sienkiewicza oraz „Rozdziobią nas kruki i wrony…”Stefana Żeromskiego. Goście mieli też okazję otrzymać w prezencie książki „z duszą” – czterdziestoletnie egzemplarze opowiadania S. Żeromskiego oraz już ponad pięćdziesięcioletnie wydanie noweli „Dobra pani” Elizy Orzeszkowej z pamiątkową pieczęcią z ósmej edycji Narodowego Czytania.

Wszystkim uczestnikom organizatorzy serdecznie dziękują za przybycie, miłą atmosferę i już dziś zapraszają na kolejne spotkanie we wrześniu 2020.

Post date: 2019-09-08 19:49:10
Post date GMT: 2019-09-08 19:49:10